Toplam 10 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ideal ordu asker oranı

Üye arkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Varsayılan ideal ordu asker oranı

arkadaşlar ordumuzdaki asker oranı nasıl olmalı.saldırı oynuyorsak ne oranda baltasallayan ne oranda toyton olmalı.örneğin %50 balta % 50 toyton gibi.tam tersi savunma oynayanlar içinde paladin ile mızrak oranı ne olmalıdır .

Saldıracağın kişinin savunmasına veya sana saldıran adamın saldırısına bağlı.. ben 5000 emperyan-1500 cesaris oranı yapıyorum

Üye iskenderunlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı arkan kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ordumuzdaki asker oranı nasıl olmalı.saldırı oynuyorsak ne oranda baltasallayan ne oranda toyton olmalı.örneğin %50 balta % 50 toyton gibi.tam tersi savunma oynayanlar içinde paladin ile mızrak oranı ne olmalıdır .
    Bu oyunun gidişatına göre değişir.Yağmana göre değişir.Saldırıya yönelik oynuyorsanız bu oyunu kalkıp Mızrakcı cok sayıda üretmezsiniz.Saldırı askeri ne ise ve hangi asker güçlü ise ona yönelirsiniz.Buda ırklara göre değişiyor tabi...
    Yok da ne demek?.. O bir ''var'' olmak gerek... Tam yokta, yok da yoktur. Öyleyse ''yok'' bir ''var''ın var ettiği var... Bir ''var''ki, yalnız o var, gerisi yok, yok da yok... Yok da o ''var''ın icadı...

Üye baabaabaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Alıntı arkan kullanıcısından alıntı Mesajı göster

Bu konuda bilgi ve fikir almak istiyorsanız taktikler sayfasını okuyun derim. Sorduğunuz soru o kadar geniş kapsamlıki... Öncelikle ırkınızı belirtin- balta-toyton yazdığınıza göre cermen cevabı istiyorsunuz...

-Her ırkın bir asker kapasitesi vardır ilk zamnlarda ve son zamanlar da bu değişi.
    İlk zamanlarda bölgeye, yağmaya birliğinize, dostunuza göre, düşmanınıza göre sahip olduğunuz olacağınız vahalara göre bu değişiklik sağlar. En önemliside onlayn süresidir. Merkez köyünüz 15 li ise-9lu ise 6 tarlalı ise olarakta bu 3 e ayrılır...
    yazdığım ve yazacaklarım bunlar gibi hep bir belirsizlik ifadesini kapsayacak...

15li köye sahip bir cermen tarlalarını 17-18 yaptığında 90k asker yaşatabilir. Tabi bu 3 %50 tağıl vahasına sahipse. Bunu böyle örneklatelim...
    Bu askerlerde tokmak ve toytondan oluşmaz sadece koçbaşı ve mancınık içermelidir...

9lu bir köyde 3 tane %50 lik bir tağıl vahanız varsa bu sayı yarı yarıya iner yani en fazla yapabileceğiniz asker 50k cıvarı olur...

6lı bir köyde 2 k yapabilirsiniz...

En idaal asker sayısı en fazla ne kadar yapabiliyorsanız odur. Bu daha acıklayıcı olmuştur umarım...
    Normal bir serverde pluslu hesap kullanımında 15li bir mrkeze sahip ve tarlaları 19 yapılmış 150k lık birsaldırı ordusu görmüşlüğüm var bunun üzerinede cıkılabilir...

Üye

100 mızragın warsa 50 paladının olsun yanı mızrak paladının 2 katı
    Pkx "cruise" (:

Laf ağızdan bir kere çıkar ona düşün taşın konuş....!! ?"

Benim önerim şudur:

(Süreler uydurmadır.)

Toyton= 5 dakikada, Balta sallayan = 3 dakikada üretiliyorsa:

3 toyton basarken 5 tane balta basılmalı. Hem zamandan kayıp olmaz hgem de daha sağlıklı bir oran kurulmuş olur.

Üye arkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

açıklamalar iyi güzelde sorunun cevabını hiç biri içermiyor demek istediğim ordu yapmaya başlıyorum örneğin hep toyton bassak olmaz hep balta da olmaz benim sorum ne kadar balta ne kadar toyton içermeli yapacağımız ordu yüzdesel olarak
    BENİM DEĞİLSİN ARTIK BOŞVER UNUT ADIMI

Üye farukel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Cevap verildi ama çok karışık

Banned

%60 balta %30 toyton %10 da koçbaşı ve mancınık

555.mesajım şerefine

Üye

Eğer saldıracağın köy güçsüz ise balta fazla olsun güçlüyse toyton fazla olsun.eğer çok güçlüyse %40 balta %60 toyton öneririm
    Minecraftcıların yeri. TIKLA