Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kurulması Gereken Binalar

Varsayılan Kurulması Gereken Binalar

Dostlar 2 köyüm var 2.si 15 tarlalı ve orayı merkez yaptım yeni binalar kurmak istediğimde örneğin ilk köyümden bahsedeyim burada sadece 4 yer kaldı ve hangi binaları mutlaka kurmam gerekir "kurulabilecekler" kısmına bakıyorum

-tamirhane
    -kahraman kışlası
    -belediye
    -hazine
    -ekmek fırını
    -buyuk ahır
    -buyuk kışla
    -ticari merkez
    -turnuva yeri
    -yalak

var.. bunlardan hangilerini mutlaka kurmam gerekir.

2. yani 15 tarlalı koyumde henüz keresta fabrikası, demir dokumhanesi, tuğla fırını kurmadım mesela bunları mutlaka kurmalımıyım?

Hazine, belediye falan var bunları hangi köyde kurulmalı çünlü hepsini kurmaya yer yok!

Tamirhaneyi sadece 15 tarlalıda mı kurmalıyım?

Birde büyük hammadde deposu, buyuk tahıl ambarı var bunlar askerin bol olacagı yerde yani 15 tarlalıda kurulmalıdır?

tamirhaneyi merkezde kur kahraman kışlası kuracaksan etrafında alabileceğin işe yarar vaha varsa ona göre kur belediyeyi kp kullanacaksan kur hazineyi boşver ekmek fırını kur büyük ahır büyük kışla ilerde olur turnuva yeri ticari merkez bunların hepsi ilerde olur şu anlık ekmek fırınını kur deiğerlerinide ihtiyaca göre kur

Alıntı yasak_aşk kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    tamirhaneyi merkezde kur kahraman kışlası kuracaksan etrafında alabileceğin işe yarar vaha varsa ona göre kur belediyeyi kp kullanacaksan kur hazineyi boşver ekmek fırını kur büyük ahır büyük kışla ilerde olur turnuva yeri ticari merkez bunların hepsi ilerde olur şu anlık ekmek fırınını kur deiğerlerinide ihtiyaca göre kur
    tamam tamirhaneyi merkezde kuracağım ve kahraman kışlasınıda orada kuracağım hemen yanında tahıl vahası var çünkü belediye ve hazineyi boşveriyorum ve dediğim gibi 4 yer kalmıstı ekmek fırını kur dediniz kaldı 3 yer bu kalan 3 yere bunlardan hangilerini mutlaka kurmam gerekir ona göre şimdiden ayarlıyım

-buyuk ahır
    -buyuk kışla
    -ticari merkez
    -turnuva yeri
    -yalak

Üye ego< - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Laleli'den dünyaya giden bir tramvaydayız...

Alıntı xavi kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    tamam tamirhaneyi merkezde kuracağım ve kahraman kışlasınıda orada kuracağım hemen yanında tahıl vahası var çünkü belediye ve hazineyi boşveriyorum ve dediğim gibi 4 yer kalmıstı ekmek fırını kur dediniz kaldı 3 yer bu kalan 3 yere bunlardan hangilerini mutlaka kurmam gerekir ona göre şimdiden ayarlıyım

-buyuk ahır
    -buyuk kışla
    -ticari merkez
    -turnuva yeri
    -yalak

büyük ahır ve büyük kışla merkez köyde kurulamaz onları eleyin..
    belediyeyi de başka köylerde kurarsınız onu da eleyin
    ticari merkeze de gerek yok ilerde 15 tarlalı merkezinizin yanına bir köy kurar orda ticari merkez kurarsınız
    turnuva yeri olmazsa olmaz mutlaka kurun yoksa ileride düzenleyeceğiniz büyük mancınıklı saldırılarda askerler 100 saatin üstüne giderler uzak bir köye
    yalak kurun romalıların askerlerinin tahıl tüketimi biraz daha masraflı yalak da bu tahıl tüketimini bir nebzede olsa azaltır

özet olarak merkezde olması gerekenler: saray, akademi, kışla, ahır, silah dökümhanesi (akademi ve silah dökümhanesi 20 olduğunda tüm araştırmaları yapıp yıkın) yalak, tamirhane, değirmen ekmek fırını, turnuva yeri, kahraman kışlası, pazar.. geri kalan yerlere de hammadde deposu ve tahıl ambarı kurarsınız..
    unutmayın merkez köyde dışardaki seviyeleri (tarlaları) yükseltebilmeniz için çok hammaddeye ihtiyacınız olacak bu yüzden bol bol hammadde deposu ve çoğalan askerlerinizle eksiye düşecek tahılınıza yardımcı olabilmesi için bol bol ambarınız olmalı

oyunun ilerleyen zamanlarında tılsımlar aktifleşince birlikteki arkadaşlarınızdan büyük depo inşa planını alan olursa onu da alır merkezdeki depoları yıkıp büyük depoları kurarsanız
    dadından yenmez bu oyun

ego< tarafından (03-03-2010 Saat 10:11) değiştirildi.
    "işte sen gülüyorsun
    ve beni daha geniş bir salona almış oluyorlar"

Alıntı xavi kullanıcısından alıntı Mesajı göster

-buyuk ahır
    -buyuk kışla
    -ticari merkez
    -turnuva yeri
    -yalak
    asker hangi köyde basacan eğer 15 tarlalıda basacaksan büyük ahıra büyük kışlaya gerek yok turnuva yeri askerin daha hızlı hareket etmesini sağlar ordun o köyde olacaksa onada gerek yok 15 tarlalıya kur bunlar gereklli değil merkezine gerekli olacaklar

tamamdır arkadaşlar cok teşekkürler bu arada 15 tarlalı köyüm hemen yanımda ilk köyümdeki tüm alanları 10 yaptım 15 tarlaya devamlı hammadde taşıyıp geliştiriyorum oraya satıcı mesafemin 3 dk olmasıda ayrı bir güzellik