Toplam 12 Sayfadan Sayfa 1 12311 ... SonuncuSonuncu
Toplam 117 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 10 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Diplomasi nedir ne değildir?

Varsayılan Diplomasi nedir ne değildir?

Sevgili travian severler merhaba,

10 yılımızı devirdiğimiz şu oyunda, bazı genç arkadaşların eli klavye tutmaya başlamış. O halde bazı bilgileri vermemiz gerekiyor. Direk 2016 senesinden konuya girelim.

• Turnuvaya COF Birliği olarak katılma kararı aldık. Ve elimizin ulaştığı her yerde duyuru yaptık.
    • Vietnam ekibinin elemede +/+ bölgesinde olacağını öğrendik.COF olarak +/+ da olacağız dedik.
    • +/+ da COF Oyuncu sayısından daha fazla Vn li vardı. Savaşın bir çok cephede kırılma anları yaşandı. Nitekim VN nin elinde olan +/+ daki wow lar alındığı gibi VN ye savaşta COF olarak diz çöktürdük! Bu kısma sadece eleme serverinde oynamış ve +/+ da neler olduğunu bilenler cevap yazabilir. 2016 eleme serverinde diğer tüm ekiplerin saldırı/savunma puanları COF un puanları ile kıyaslanamayacak orandaydı. Rakamlar hala bazı arkadaşlarımızın elindedir.
    • Vn lideri bize mesaj attı. Tebrik etti. Ve Finalde birlikte olabileceğimizi söyledi.
    • Ha bu arada elemede VN ile savaşırken aynı zamanda türklerin tek çatı olması içinde neler yaptım? Bir çok defa tüm başkanları toplantı ayarlayıp tek tek topladım. Kasis_Büfeci Yücel Abinin de desteği çok olmuştur o dönem. Kendisine "biz wow'a bulaşmayalım abi diğer ekipleri ayarlayalım tek çatı olmak için önerimizi sunalım " dedim. Yücel Abi'nin keni önerisi "Error elemede wow kursun, finalde de Turkey ekibi wow kursun" oldu. Evet bu konuda anlaştık. Ama Error wow u kurdu, elemede VN ile ortak olmam, Tırsın Ulan wow kurmasın" gibi sürekli bahaneler üreterek girmedi oluşuma...
    • Evet Final için Tırsın Ulan ekibine verilen söz kısmına geldi sıra. Harita çalışmasına başladık. VN lerin yanında Alman ve Macar ekipler vardı. Onları onlardan ayrı tutamazdık.
    • Şimdi burdan sonrasına dikkat edelim;
    • Harita çalışmamız başladı. O sırada Türkler olarak (İSTİKLAL Oluşumu - COF ve Turkey) olarak forumda duyurumuzu yaptık. Bakınız o konu hala duruyor. Şimdi çıkıp birileri konuşuyor, dün ne yaşadığımızı ne konuştuğumuzu bilmeden girip atıp tutuyorlar. O konuda Türkler olarak gidilecek bölge ve WOW u kimin kuracağı yazıyor.
    • Buna rağmen o bölgeye gelip, sürekli sorun çıkaran bazı ekipler oldu. WOW u tanımıyoruz dediler. Üstelik WOW u Türk oyuncu kuruyor. Hani diyorsunuz ya 2017 de wow u neden yabancı kuruyor. Yahu sizin ciğerinizi biliyorum. Siz siyaha beyaz demeye alışmış kitlesiniz! 1 gr faydanız olmadan ancak ve ancak eleştiri ve hakaretler ile çalışan tüm ekiplere çelme takmak dışında bir şey yapmazsınız!
    • Evet bazı birlikler WOW u desteklemeyeceğini söyledi. Üstelik bu birlikler Rus sınırına bile gelmediler. Uzaklara gidenler oldu, Arapların sınırında rahat yaylalık çimenlik bölgelerde oyun boyunca fake bile almadan huzurla oynadılar. Bu arkadaşlar 400 lerde oyun bitirirdi önceki serverlerde, alışık değiller buna
    • Burda en çok kızması gereken en çok emek verendir. Günlerce savaş ve operasyon için, diplomasi için neler neler yaptığımızı vicdanı olanlar bilirler. Biz de bir sonraki server için önlem alıyoruz.
    • Ayrıca Vietnam ile yapılan anlaşma gereği "Bu yıl Türk oyuncu wow dikecek sonraki yıl Vietnamlı" ve bu ortak wow olacak! ORTAK WOW !!! Diğer senelerde de bu değişme devam edecek! WOW işi külfettir. Eğer buraya sayıca çok kişi geliyorduk bunu duyduk vazgeçtik diyen gençler "2-3 bin arasında oyuncu kitlesi ile geliyorlarsa" hemen tüm diplomasileri bitirir kendi wow umuza gideriz!
    • Şimdi bu sene ittifağa yeni ülkeler ve ekipler katıldı. Kafamızda bambaşka bir harita oluşturuyoruz. Bu oluşum için yeterli Türk kitlesine sahibiz. Gelecek olan herkese de kapı açıktır. Biz birilerinden bize miras kalmış bir başarının üstüne oynamıyoruz! Biz tırnaklarımızla mücadelesini verdiğimiz gerek savaş gerek diplomasinin gücü ile yola devam ediyoruz! Bu başarılar tesadüf veya miras değildir!
    • Şimdi hiç turnuva oynamamış, oynayıp da somut başarı elde edememiş oyuncuların konuşmasını/eleştirmesini anlamıyorum. Adıma konu açıp "tek adam istemiyoruz" diyorlar. Yahu sizi silah zoruyla mı oynatacağız sanki? Böyle basit bir algı operasyonu olabilir mi? Kardeşim toplanın gidin oynayın başka bölgede, sizi tutan mı var? Hayır istediğiniz nedir anlamıyorum? Hem diyorsun ki COF un politikası bize uymuyor, istemiyoruz hem de diyorsun ki TEK ADAM istemiyoruz
    • Şimdi biz masaya stratejiyi yatırdık. Türkler olarak hem savaş hem wow yapacak oyuncu kadrosuna sahip değiliz! Ve daha da önemlisi, tüm Türkleri tek çatı yapmak sağlıklı da değil. Verim alınamadıktan sonra birlikte olmak külfettir. Finalde elini sıcak sudan soğuk suya vurmayan buna rağmen içimizde rahatça oynayan yüzlerce oyuncu vardı! Yazık değil mi diğer ekiplere? Millet geceli gündüzlü savaşsın, diğerleri rahatça oyun oynasın ama duyarlı bir hamle yapmadan çorbada tuzum olsun demeden!
    • Şimdi önümüzde eleme serveri var. Daha orda bile torbada ne çıkacağı belirsiz, Türkler olarak kimin kimi yiyeceği belirsiz, belki de burda atıp tutanlar elemeye bile gelmeyecek gelse de istikrar gösteremeyecek? Onun için burda ne olduğu belirsiz hesapların değil, verdiği sözün ve gücün etkisiyle sonuna kadar giden banko takımların peşine gidin! +7 çekip viskinizi yudumlayın veya...
    • Eleme serverinde Türkler tek çatı olsun diye wow a bile bulaşmayan. Vietnam ın olduğu bölgeye gidip sonuna kadar savaşan. Tüm başkanları toplantıya alıp tek çatı olunması için elinden geleni yapan bu EKİBE SÖZ SÖYLETMEM! Herkes haddini bilecek! Dün ortadadır turnuva için, bugün de ortadadır! Konuşurken haddinizi bilip konuşun! Atıp tutmayın! Çok biliyorsanız hodri meydan, gelin finalde ayrı bölgede daha iyisini yapın!
    • Biz 2017 finalinde daha iyisini yapmak için kolları sıvadık. Eksikliğimizi gördük! Oyunu kazanmak için neler yapılması gerektiğini gördük... Rusların oyuncu sayısı bizim kaç katımız bunu biliyor musunuz? Buna rağmen Yunan- Tayland - İsveç gibi ülkeler onların ittifağında! Biraz matematik ile yola çıkın zor değil! Açın final serverini Rus birliklerni sayın. Sonra dediğim ittifaklarını... Bakın bakalım ne kadar oyuncu sayısı yapıyor!
    • Sen şimdi çıkmış o kadar ülke birleşiyorsunuz diye eleştiriyorsun! Senin bunu demen bile hainliktir. Bunu Rus'un demesi lazım sana ne oluyor? Nedir önerin? Viyana kapılarına atıyla gidecek amca kafasındasın hala sanırım!?
    • Diplomasi söylediklerini/isteklerini karşı tarafa yaptırabilme başarısıdır. Türkler olarak komşudan 1 bardak şeker isteyecek kredimiz yokken, şuan ittifağımıza büyük ekipleri alabiliyorsak bu gösterdiğimiz başarıdır! Ve birileri bu başarıyı çekemiyor! Bunun daha da ötesi yoktur.
    • Ve bunu çekemeyen ekiplerin içinde telefonda konuştuğum birisi var ki "Türklerin başarısı deme Türkiye'nin başarısı" de diyerek içindeki zihniyeti bile yüzeye çıkarabilmiştir. Demek ki biz doğru yoldayız! Rusların içinde oynayıp burdan bilgi sızdıranı elinin üstünde tutan bir güruh ile işimiz olmaz! Onlar asla yanımızda olamazlar!
    • Bazı şeyler dışarıdan bakıldığı , boş keseden sallandığı kadar kolay değildir! Travianı hakkıyla oynayan herkesin 2016 eleme/final sürecini bilinçli bir şekilde değerlendirmesini rica ediyorum. Bu final sürecinde oynayıpta hangi birlikte olursa olsun hiç bir oyuncu diyemez ki "destek" mesajım çağrsızı kaldı, Kemal Başer bir mesajımı cevapsız bırakıp sorunuma el atmadı. Her konuya yetişmeye çalıştım, elimden geldiğince de meseleleri çözmeye çalıştım.
    • Ve artık duyarlı, bilinçli oyuncu ve ekiplere açıklama yapılacak. Birileri zoraki ağzımızdan laf almak için forumda türlü entrikalara giriyor. Şunu unutmayın, olgunlaşmış ve görev bilinci yerinde olan bir kitle ile tek başına TR adına oynamayı herkesten çok isterim. Ama turnuvada adı bile anılmayan bir ülke olarak oynamaktansa, oyuna yön veren ve oyunun en çok konuşulan ÜLKESİ olmayı yeğlerim! Bunları ince ince düşünün...

COF Birliği, CSD ve Dostlarına Selam olsun!

ZANAŞA NAZDROVİA COF !!!

1- Elemedeki hesap sayısının yarısı finale gelebildiyse(multiler dahil), niteliksiz kalabalıktan nemalanıyorsunuz. arayın cembalcıyı 2000 cof hesabı açsın o zaman.

2- vn lideri bir önceki sene rusların kaybettiği eu birleşiminde yeterli verim gösteremediği için gözden düşme sebebiyle ittifak kurdu

3-errorun patladığı noktalardan belki koca denizde tek su damlasıdır, wowun tırsında kalması. özgürlük savaşçısı olayı

4- anlaşıp,nazikçe bir başkana yaraşır şekilde konuşmazsan adam dibine de köy atar seni de yağmalar 20 küsür yaşındaki insana üslup dersi kimse vermemeli öyle değil mi müstakbel devrik başkan

5-siyaha beyaz beyaza siyah demeniz sizin ezelden gelen alışkanlığınız. wowu al. Türk bir wowcuya ver. eğer Türk başarısı tr serverleri başarısı olmasını istiyorsan. ayrıca çelme yok, nardan çekindiğinizi sırf gece birlikleri kazansında gelmemek için bahane olsun diye alttan altta verilen destekleri biliyor cümle alem.

6- griye gidildi,sınıra gittinizde ne oldu 700 imparatorise vericekseniz sizi 400 e alalım oradaki adam gelsin o denesin şansını

7-en çok emek verenlerin emeğini ön plana alacaksan böyle davranmayacaksın. ne kadar milli bir ekip o kadar iyi. ekip içinde ikilik çıkartılmaması önemli tabi ki. recep ivediğin sahnesi var burada üç yüz çeşit balık var diye.. o hesap say kemal desek tr nin %70 ini çağırmadın. gelmesinler diye burun kıvırdın, zaharya ile antoninayı çıkartsan cof diye bir şey kalmıyor zaten.

8-sen şu final ve eleme bilincini bir gözden geçir helalinden 1000 hesap gelir. seveninden çok sevmeyenin var. farkında değilsin. ekmek bulamıyorlarsa pasta yesinlerden bir farkı yok cofun

9-bir oluşum için yeterli Türk kitlesine sahipsen wowda söz hakkın %100 olarak oy birliği ile senindir. sen ise yaranmaya çalışıyorsun. wow külfettir evet, o zaman savaşmakta külfet, emek vermekte külfet her şey külfet. cofun net yapamayacağı her şey külfet.. dikakt edin cof diyorum. çünkü Türk adı altında bir çıkar konusu yok.

10-başarı miras değil, vietnamlı araplı romenli almanlı peşkeş çekilen bir tr kitlesi ile alınmaya çalışılan bir boğuşma. sonucu belli bile değil.

11- bir başarıdan söz ediyorsun da, önceki deneyimlerinde olanlar ortada. ahım şahım bir başarı yok, Cof un bu politikası emin ol çoğu kişiye uymuyor. buna multiselot, rahmy,ölü baykuş bile dahil. kimse kimseyi tutmuyor başer politikasına karşı, rus safına çok insan itiyorsun haberin yok. vietnamlı seni 2 dk da satar. made in prc ayıktın mı?

12-gelelim bu maddeye, eli sıcak sudan soğuk suya şeysi

bir gün gelip, yönetim için dolaştın mı ? yoksa sefayla cemille zıpkın anılarını mı konuştun. ciddi manada tek emeği zaharyada görüyorum.çorbada tuzumuz olsun istiyoruz ama herkes giderken mersine sen gidiyorsun tersine.bu böyle olmaz. olmamalı da. yoksa sıradaki amacın yeni kankilerinde olası bir zaferden sonra ben tr sizde kazanabiliyorum mesajı vermek mi.. inanırım.

13- torbadan ne olursa olsun bütün gruplara gidip bilet toplamak varken. sen gelmişsin kurayı bekle diyorsun. Asılacaksın bilet çalacaksın.

14-biz haddimizi biliyor hiç bir üslupsuzluk yapmıyoruz, nitekim banlanırken ki söylediklerini unutma. bizimki gerçek bir elimizi taşın altına koyma girişimi. bir yapıp bin anlatma değil.

15- matematik bilginiz 1 saatte çekilecek 500k defansa bel bağlamak, sen gel bizim formülü uygula ruslardan fazla oyuncun olsun.

16-işte bak yine cemilleşti ortalık, hainlikle suçlamalar. biz birleşime ses etmiyoruz kemal sok bunu aklına, biz birleşimde olan ülkenin resmen tr üzerindeki hak idda edişini protesto ediyoruz. kime hizmet ettiğiniz belli değil.

17- bugüne kadar giden ekiplerin çağrısına kulak verilmedi, sana verildi kabul ediyorum ama seninki de bir başarı öyküsü değil çuvalladın. karayı ak gösteriyorsun

18- resmen ajancılık oynuyorsun, evet istihbarat kemal napıyor diye senin peşinde. hı hı.

19-tekrar söylüyorum sana emek vermedin diyen yok, verdin ama yanlışlarınız var. hep vardı var olacak da bu işler böyle kabullen. çık herkesin içinde ve ne hatam var de düzelt. şakşakçılarınla olmaz bu iş

20- hı hı kesin, formülü değiştir yön ver, Türk wowunu 100 de görelim.
    TS2 VicariouS
    tx2 vicariouSTR
    TS5 INFLEXIBLE

Kayıt Tarihi19.03.2017Mesajlar11

yeni spam hesap. yazdıklarını bir çevirmen bulup izahını isteyeceğim. Anlarsak cevaplarız.

Alıntı COF Kemal Başer kullanıcısından alıntı Mesajı göster

yeni spam hesap. yazdıklarını bir çevirmen bulup izahını isteyeceğim. Anlarsak cevaplarız.
    spam ın anlamı ile yazdığım şey arasında bir bağlantı yok.
    TS2 VicariouS
    tx2 vicariouSTR
    TS5 INFLEXIBLE

Uye Rutbesi
    Kenpachi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Bunlar hep alkolden işte.
    Osman bsk boşuna demiyorum kanks şu alkolü azaltalım diye. Sonumuz böyle olcak sonra.

Banned Yasaklı Kullanıcı

Bu adam neden habire yeni forum konusu açıp duruyor

Alıntı VicariouS kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    spam ın anlamı ile yazdığım şey arasında bir bağlantı yok.
    Sayın Spam,

Mesaj sayınız 2 ye düşmüş. Spam mesajlarınız siliniyor sanırım.

Sayın Spam,

Mesaj sayınız 2 ye düşmüş. Spam mesajlarınız siliniyor sanırım.
    bir nickim ve varlığım var... kabul etmesenizde olan başarısızlıklarınız gibi.. tekrar ettiğim gibi, yıkıcı değil yapıcıyız. hiç olmadığınız gibi
    TS2 VicariouS
    tx2 vicariouSTR
    TS5 INFLEXIBLE

Alıntı Kenpachi kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    Bunlar hep alkolden işte.
    Osman bsk boşuna demiyorum kanks şu alkolü azaltalım diye. Sonumuz böyle olcak sonra.

spam ı biliyoz la ozaman devam
    Bi Gün Sıra Bana Gelirse Diye Silahımı Doldurdum..

Alıntı VicariouS kullanıcısından alıntı Mesajı göster
    bir nickim ve varlığım var... kabul etmesenizde olan başarısızlıklarınız gibi.. tekrar ettiğim gibi, yıkıcı değil yapıcıyız. hiç olmadığınız gibi

Daha iyisi olana kadar bunla yetineceksin

Toplam 12 Sayfadan Sayfa 1 12311 ... SonuncuSonuncu